جاذبه هاي گردشگري جهان

اقيانوسيه

اُقيانوسيه يكي از قاره‌هاي جهان است كه گروه‌هاي گوناگوني از جزيره‌هاي اقيانوس آرام را در بر مي‌گيرد. اين گروه‌هاي جزيره‌اي از ديدگاه قوم‌شناسي شامل سه گروه پُلي‌نِزي، مِلانزي و ميكرونزي مي‌شوند. جزيره نيوزلند كه بخشي از پلي‌نزي است و گينه نو كه بخشي از ملانزي است و همچنين كشور استراليا هم جزئي از قاره اقيانوسيه به‌شمار مي‌رود. شبه جزيرهٔ مالايا نيز گاه بخشي از اقيانوسيه ناميده شده. اقيانوسيه كوچك‌ترين قاره از ديدگاه مساحت خشكي و كم‌جمعيت‌ترين ميان پنج قاره مي‌باشد.
هيجان دوست ها و آنهايي كه از زندگي معمولي بيزار هستند حتما دوست دارند مكان هاي جديد و تفريحات تازه را كشف و تجربه كنند. براي اين منظور هم بي شك بايد از شهري به شهر ديگر يا از كشوري به كشور ديگر بروند. اگر روزي مقصد شما به سمت قاره استراليا بود، بايد بدانيد كارهاي جالبي مي توانيد در آنجا انجام دهيد كه اختصاصي براي همان قاره است.

10 جاذبه متفاوت استراليا و نيوزلند

Oakland
پرش از بالاي برج بسيار بلند ( آكلند)

هيجان دوست ها بايد يك بار پرش از بالاي برج 192 متري را امتحان كنند. برج آسمان در آكلند در نيوزيلند قرار دارد. پريدن از بالاي اين برج به سمت زمين آخر هيجان و ترس است. تصور كنيد به هيچ چيز وصل نيستيد فقط با يك كابل محكم قرار است 192 متر را با سرعت باد به سمت زمين سقوط كنيد. برعكس بانجي جامپينگ، سرو ته به سمت زمين نمي آييد. افرادي كه آب را بيشتر از هوا دوست دارند، مي توانند در همين شهر آكلند موج سواري را تجربه كنند و لذت ببرند.

Wellington
كشف زندگي شبانه مرغ كيوي ( ولينگتون)

ده دقيقه بيرون از شهر ولينگتون، منطقه حفاظت شده زيلانديا قرار دارد. در اين منطقه با مساحتي حدود يك مايل مربع از صدها گونه پرنده، خزنده، حشره كمياب محافظت مي شود. شب هاي اين جنگل بسيار هيجان انگيز و جالب توجه است. انواع كرم هاي شب‌تاب، طوي و حتي مرغ كيوي شب ها به دنبال غذا مي روند.

Queenstown
اوج گرفتن در ميانه زمين ( كوئينزتاون)

مي توانيد سوار بر هلي كوپتر ساعت ها بر فراز كوه هاي ميستي و جنگل هاي سرسبز پرواز و مكان هاي متعددي را تماشا كنيد. در سفر هوايي از محل كوئينزتاون مي توانيد كوهستان آلفرد، برج اوتانك و ديگر مكان هاي مشهور منطقه را از بالا ببينيد و لذت ببريد.

Sydney
پل نوردي ( سيدني)

پل سيدني، بزرگ ترين پل فلزي و خميده دنيا است كه در ارتفاع 134 متري از سطح خليج قرار دارد. در سال 2012 ميلادي، جشن 80 سالگي اين پل برگزار شد. براي تفريح مي توانيد هنگام غروب از بلندترين بخش اين پل بالا برويد و نماي 360 درجه از سالن اپراي سيدني و آب هاي مواج خليج داشته باشيد.

Kearns
زيرآبي در كنار صخره هاي مرجاني ( كِرنز)

مكان طبيعي بسيار زيبا و سايت جهاني يونسكو، تركيبي از 3 هزار صخره مرجاني است. كرنز يكي از بهترين مناطق براي زير آبي رفتن و تماشاي اين مرجان ها است. با قايق هاي دو بدنه كاتامران به سمت Agincourt برويد تا زيباترين صخره هاي مرجاني، آب هاي بسيار زلال و زندگي جذاب زير آب را تماشا كنيد.

Brisbane
بغل كردن كوآلا ( بريزبِن)

بريزبن يكي از مشهورترين مكان ها براي تفريح و مسافرت در استراليا است. دليل آن نيز تفرج‌گاه طبيعي و زيباي منطقه است. در منطقه محافظت شده كوآلاها مي توانيد آنها را از نزديك مشاهده و لمس كنيد. همچنين مي توانيد به كانگروها يا لوري كيت ها غذا بدهيد و مارها بزرگ را در دست بگيريد.

Melbourne
درك هنر ( ملبورن)

گالري بين المللي ويكتوريا، قديمي ترين گالري عمومي استراليا و خانه بزرگ ترين مجموعه هنرهاي استراليايي در دنيا است. از مجسمه هاي بومي و ساكنان اوليه استراليا گرفته تا اينستال هاي فراواقعي ران ميوئك را مي توان در اين گالري ديد.

Tahiti
خوابيدن در اقيانوس جنوبي ( تاهيتي)

جزيره فرانسوي پولي‌نزي يكي از بهترين مكان هاي گردشگري براي ماه عسل هاي گران قيمت و خاص و ريلكس كردن است. استراحت در ويلاهاي شناور روي آب در تاهيتي بسيار خاص و لذت بخش است. هنگام بيدار شدن در اين ويلاها مي توانيد منظره زيباي طلوع آفتاب را بر فراز اقيانوس آرام تماشا كنيد.

CookIslands
صيد ماهي هاي بزرگ ( جزاير كوك)

اين جزاير ميان هاوايي و نيوزيلند قرار دارند و بسيار بكر و دست نخورده هستند. در اين جزاير مي توان بزرگ ترين ماهي هاي دنيا را صيد كرد. براي اين مقصود بايد از راروتونگا – پايتخت و مركز فرهنگي جزاير – روانه شويد و ماهي هاي بزرگ را جست‌وجو كنيد. براي لمس مناطق دست نخورده مي توانيد به Tapuaetai، منطقه اي در درياچه مرجاني دست نخورده برويد.

Samoa
شنا با لاك پشت ها ( ساموئا)

درست است شايد با خود بگوييد مي توانيد در آكواريوم هاي بزرگ كشورهاي مختلف در كنار لاك پشت ها شنا كنيد. اما لاك پشت هاي ساموئا فرق دارند. اين لاك پشت ها در سواحل اين منطقه زندگي مي كنند و ساكنين بومي درياچه هاي اطراف به حساب مي آيند.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ناوبران محفوظ مي باشد.