جاذبه هاي گردشگري جهان

آسيا

قاره كهن آسيا با قدمتي بسيار كهن و فرهنگي بسيار غني داراي ديدنيهاي بسيار زياد و جذابي ميباشد كه هر ساله ميليونها گردشگر را از نقاط مختلف حهان به سوي خود جلب ميكند.

بر اساس آخرين نظر سنجي انجام شده از گردشگران 10 مكان ديدني آسيا از جنبه هاي مخنلف عبارتند از:

TajMahal-India

تاج محل – هندوستان

در فهرست 10 مكان بازديدي آسيا بدون شك تاج محل رتبه اول را به خود اختصاص ميدهد. يادماني از عشق شاه جهان به همسر مرحومه خود كه در غم از دست دادن او اين مكان زيبا را از سنگ ماسه و شن سفيد و قرمز ساخت كه در طول روز با تابش نور خورشيد رنگ عوض مي كند و شاه بيت ديدنيهاي آگرا در هندوستان مي باشد. تاج محل به عنوان نمادي از عشق در هند و در تمام نقاط جهان محسوب مي گردد.

ChinaWall

ديوار چين

دومين مكان ديدني آسيا كه بزرگترين ساخته دست بسر مي باشد و از كره ماه نيز قابل مشاهده مي باشد ديوار بزرگ چين ميباشد كه در حدود 2300 سال قبل به طول 5500 مايل ساخته شده است و به عنوان بزرگترين جاذبه ديدني كشور چين محسوب ميگردد.

PalawanIsland,Philippines

جزيره Palawan فيليپين

در ليست بهترين هاي آسيا بايد جزيره Palawan فيليپين را در رتبه سوم قرار داد كه يكي از زيباترين جزاير ديدني آسيا مي باشد اين جزيره با مساحت 150 هزار هكتاري خود به عنوان مرز زمان مشهور شده است . اين منطقه به علت داشتن زيبائيهاي خاص طبيعي به عنوان يك منطقه حفاظت شده معرفي گرديده است.

Japan

ژاپن

در مكان چهارم ديدنيهاي آسيا كشور ژاپن قرار دارد كه داراي فرهنگ و تمدن و اداب و رسوم بسيار خاصي مي باشد.اين كشور به خاطر صنايع دستي خود داراي شهرتي بسيار زياد مي باشد سوغاتيهاي دستي مانند انواع لوازم لاك الكل ابريشم سفال مرواريد مرجان طلا و جواهر انواع فانوس كاغذي عروسك زيورآلات گل و غيره.

SriLanka

سريلانكا

پنجمين مكان ديدني آسيا جزيره‌اي است واقع در جنوب آسيا، اقيانوس هند و جنوب كشور هند. نام‌هاي قديمي آن سَراَنديب يا سَرَنديب يا سيلان بود.پايتخت سياسي آن سري جاياواردنپورا كوته و پايتخت تجاري‌اش شهر كلمبو است. پيش از سال ۱۹۷۲ به اين كشور سيلان مي‌گفتند. پايتخت اين كشور شهر كلمبو (Colombo) با ۶۴۲ هزار نفر جمعيت مي‌باشد. مساحت سري لانكا ۶۵٬۶۱۰ كيلومتر مربع و جمعيت آن ۱۹٬۶۶۸٬۰۰۰ نفر است.

Dubai

دبي

در رتبه ششم ليست ديدنيهاي آسيا بايد كشور كوچك امارات يا شهر دبي را قرار داد . كشوري كه در چند سال گذسته بسيار پيشرفت نموده است و به يك مركز فرهنگي هنري ورزشي تبديل شده است كه در آن انواع امكانات مختلف تعبيه گرديده است به نوعي كه براي هر سليقه اي امكاناتي وجود دارد.

PetronasTowers-KualaLumpur-Malaysia

برجهاي پتروناس - مالزي

در رتبه هفتم اين ليست برجهاي پتروناس مالزي قرار دارد كه با 88 طبقه و 452 متر ارتفاع يكي از جذابيتهاي گردشگري كوالالامپور مالزي و يكي از مراكز خريد معروف اين كشور مي باشد. در ارتفاع 170 متري و در طبقه 41 و 42 اين برجها پل اسماني معروف آن قرار دارد كه اين 2 برج را به يكديگر متصل مي نمايد و داراي 58 متر طول مي باشد.جالب است كه بدانيد در ساخت اين 2 برج 36.910 تن فولاد بكار رفته است.

Bali-Indonesia

جزيره بالي – اندونزي

در رتبه هشتم ديدنيهاي آسيا جزيره زيبا و گردشگري بالي قرار دارد كه در ميان گردشگران كشورهاي مختلف داراي شهرتي بسيار زيلد است به طوريكه اين جزيره را به يكي از بهترين مكانهاي تفريحي اسيا تبديل كرده است و هر ساله ميليونها گردشگر از تمامي نقاط دنيا براي تفريح به اين جزيره زيبا در كشور مسلمان اندونزي ميروند.

Disneyland-HongKong

ديزني لند – هنگ كنگ

رتبه نهم اين ليست متعلق به ديزني لند يا پارك تفريحي هتگ كنگ مي باشد كه همانند ساير ديزني لندها هر ساله بازديدكنندگان بسياري را به خود جلب مي كند و روزي بسيار شاد و مفرح را براي بزرگترها و كوچكترها به ارمغان مي آورد.

Singapore

سنگاپور

دهمين و آخرين مكان ديدني در اين ليست متعلق به كشور سنگاپور يا بهشت خريد آسيا مي باشد.كشوري پويا با تركيبي از رنگهاي متفاوت همراه با فرهنگي اصيل و سنتي نشات گرفته از فرهنگ شرق آسيا و تركيبي با فرهنگ جديد غربي كه اين كشور را به يكي از زيباترين كشورهاي آسيا نموده است. باغهاي ژاپني و چيني شهرهاي قديمي معبد هزار فانوس و ساير ديدنيهاي اين كشور چشم هر گردشگري را به خود جلب مي كند.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ناوبران محفوظ مي باشد.